Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOMUNIKACJA DAWNIEJ I DZIŚ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOMUNIKACJA DAWNIEJ I DZIŚ"— Zapis prezentacji:

1 KOMUNIKACJA DAWNIEJ I DZIŚ
1. Co to jest komunikacja? 2. Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić. 3. Od chwili kiedy już mówił do czasów wynalezienia elektryczności. 4. Od elektryczności do czasów komputerów. 5. Komputery i czasy współczesne.

2 Co to jest komunikacja? Komunikacja jest jednym z najstarszych procesów społecznych, towarzyszącym człowiekowi od chwili, gdy zaczął żyć w grupach. Istnienie społeczeństwa polega na komunikowaniu się (wymianie informacji miedzy ludźmi) oraz na przekazywaniu dziedzictwa kulturowego z pokolenia na pokolenie. Komunikacja może być bezpośrednia, czyli bliska, oraz pośrednia, czyli komunikacja na odległość.

3 Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić
Ludzie pierwotni porozumiewali się ze sobą za pomocą znaków, rysowali, wykorzystywali gesty, pojedyncze głoski. Szukali sposobu na komunikowanie się ze sobą na odległość. W okresie kredy jaskiniowcy porozumiewali przesyłając informacje poprzez sygnały dźwiękowe. Metoda ta polegała na rytmicznym wybijaniu dźwięków na specjalnych bębnach lub kamieniach. Stosowali również metody sygnałów dymnych.

4 Od chwili kiedy już mówił do czasów wynalezienia elektryczności
Odkąd ludzie nauczyli się mówić, porozumiewali się za pomocą słów. Nawiązywali przez to bliższy kontakt. W czasach, gdy nie istniała jeszcze elektronika ludzie żeby móc ze sobą porozmawiać spotykali się ze sobą. Komunikacja na odległość polegała na wysyłaniu niepopularnych juz dzisiaj listów. W bardziej odległych czasach komunikacja na odległość polegała na wysyłaniu pośredników z wiadomością.

5 Od elektryczności do czasów komputerów
Od czasów wynalezienia elektryczności stopniowo zaczął zmieniać się system komunikacji na odległość. Popularne dotąd listy zostały zastąpione telefonami i później telefonami komórkowymi. W każdej chwili ludzie mogli ze sobą porozmawiać bez czekania na dopłynięcie informacji. Ułatwiło to z pewnością szybką komunikację międzyludzką.

6 Komputery i czasy współczesne
Po wynalezieniu w XX w. komputera, największym przełomem w procesie ewolucji komunikacji było pojawienie się sieci internetowej, która szybko uzyskała popularność. Ludzie porozumiewają się dziś za pomocą wysyłania i, przez portale społecznościowe tj. facebook, przez skaypa. Intetrnet instalujemy dzisiaj nie tylko w komputerach, laptopach, ale także w coraz to nowszych telefonach komórkowych czy tabletach.


Pobierz ppt "KOMUNIKACJA DAWNIEJ I DZIŚ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google