Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KULA KULA JEST TO ZBIÓR PUNKTÓW W PRZESTRZENI, KTÓRYCH ODLEGŁOŚĆ OD JEJ ŚRODKA JEST MNIEJSZA LUB RÓWNA PROMIENIOWI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KULA KULA JEST TO ZBIÓR PUNKTÓW W PRZESTRZENI, KTÓRYCH ODLEGŁOŚĆ OD JEJ ŚRODKA JEST MNIEJSZA LUB RÓWNA PROMIENIOWI."— Zapis prezentacji:

1 KULA KULA JEST TO ZBIÓR PUNKTÓW W PRZESTRZENI, KTÓRYCH ODLEGŁOŚĆ OD JEJ ŚRODKA JEST MNIEJSZA LUB RÓWNA PROMIENIOWI.

2 POJĘCIE OSI OBROTU OŚ OBROTU– PROSTA W PRZESTRZENI OKREŚLAJĄCA KIERUNEK OBROTU DANEGO CIAŁA. WYZNACZA ONA UKŁAD ODNIESIENIA, WZGLĘDEM KTÓREGO SIĘ MOMENT BEZWŁADNOŚCI CIAŁA. PRĘDKOŚĆ KĄTOWA JEST ZAWSZE RÓWNOLEGŁA DO OSI OBROTU.

3 STAŁA OŚ OBROTU OŚ OBROTU JEST STAŁA, GDY CIAŁO OBRACA SIĘ STABILNIE, CO FIZYCZNIE WYRAŻA SIĘ PRZEZ RÓWNOLEGŁOŚĆ WEKTORÓW PRĘDKOŚCI KĄTOWEJ I MOMENTU PĘDU. OŚ OBROTU JEST STABILNA TYLKO WTEDY, GDY JEST ONA OSIĄ SYMETRII CIAĄŁ LUB JEST TO CIAŁA, LUB JEST TO CIAŁO PĄŁSKIE, A OŚ PRZECHODZI POD KĄTEM PROSTYM PRZEZ ŚRODEK SYMETRII

4 CHWILOWA OŚ OBRTOTU CHWILOWA OŚ OBROTU WYSTĘPUJE, GDY WEKTOR PRĘDKOŚCI KĄTOWEJ NIE JESY RÓWNOLEGŁY DO WEKTORA MOMENTU PĘDU CIAŁA.EFEKT TAKI MOŻNA ZAOBSEROWOWAĆ NP. W ZJAWISKU NUTACJI

5 OPIS KULI

6 PRZEKROJE KULI PRZEKROJAMI OSIOWYMI KULI SĄ KOŁA. NAJWIĘKSZYM JEJ PRZEKROJEM JEST KOŁO WIELKIE.

7 OBJĘTOŚĆ KULI V – OBJĘTOŚĆ KULI r – PROMIEŃ KULI

8 POLE POWIERZCHNI CAŁKOWITEJ KULI PC – POLE POWIERZCHNI CAŁKOWITEJ KULI r – PROMIEŃ KULI

9 KULA

10 PREZENTACJĘ WYKONAŁ


Pobierz ppt "KULA KULA JEST TO ZBIÓR PUNKTÓW W PRZESTRZENI, KTÓRYCH ODLEGŁOŚĆ OD JEJ ŚRODKA JEST MNIEJSZA LUB RÓWNA PROMIENIOWI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google