Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MISJA PRZEDSZKOLA: ► Realizujemy program adaptacyjny pt „ Mamo, Tato, chcę iść do przedszkola” dla nowych wychowanków, wprowadzając Rodziców i.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MISJA PRZEDSZKOLA: ► Realizujemy program adaptacyjny pt „ Mamo, Tato, chcę iść do przedszkola” dla nowych wychowanków, wprowadzając Rodziców i."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5

6 MISJA PRZEDSZKOLA: ► Realizujemy program adaptacyjny pt „ Mamo, Tato, chcę iść do przedszkola” dla nowych wychowanków, wprowadzając Rodziców i dzieci w świat naszej przedszkolnej codzienności bez lęków i obaw. ► Sprawiamy, że nasi wychowankowie czują się szczęśliwi i akceptowani. ► Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. ► Promujemy działania prozdrowotne i zachowania przyjazne przyrodzie, rozwijamy zainteresowania dziecka w zakresie edukacji ekologicznej. ► Zachęcamy Rodziców do aktywnej współpracy i uczestnictwa w procesie edukacyjnym i wychowawczym dziecka. ► Gwarantujemy kompetentnych i życzliwych nauczycieli, stosujących atrakcyjne i aktywne metody pracy. ► Promujemy osiągnięcia naszych wychowanków, przez udział w różnego rodzaju konkursach, przeglądach twórczości dziecięcej i występach scenicznych.

7 ► Wspólnie z rodziną dziecka budujemy poczucie tożsamości regionalnej i narodowej. ► Rozwijamy kompetencje społeczne, wprowadzamy wychowanków w świat wartości, uczymy odróżniania dobra od zła. ► Systematycznie i aktywnie współpracujemy ze środowiskiem lokalnym ► Oferujemy na życzenie rodziców zajęcia dodatkowe: rytmikę, język angielski, taniec towarzyski, terapię logopedyczną, gimnastykę korekcyjną, religię. ► Budujemy silną więź rodzinną organizując wspólne spotkania okolicznościowe i świąteczne, zajęcia otwarte i warsztaty, festyny oraz indywidualne konsultacje z nauczycielkami.

8

9

10 Procedu ry i ► Przestrzegamy zawartej umowy, przychodzimy po dzieci zawsze punktualnie ► Dzieci odbierają osoby dorosłe, pełnoletnie, trzeźwe i upoważnione przez rodziców ► Kod odblokowujący drzwi do p-la wbijają tylko rodzice, nie pozwalamy na to dzieciom ► Odbierając dzieci zawsze sygnalizujemy to nauczycielce, nie odbieramy pociech niepostrzeżenie ► Wchodząc na teren p-la zawsze pilnujemy żeby zamknąć za sobą furtkę w ogrodzie p-lnym lub drzwi do p-la ► Nie karmimy swoich dzieci w ogrodzie p-lnym, chyba że mamy smakołyki dla wszystkich przedszkolaków ► Przyprowadzając dzieci, zawsze wprowadzamy je do sali, nie zostawiamy dzieci samych w szatni

11 ► Przyprowadzamy tylko dzieci zdrowe ► Jeżeli dziecko ma alergię dokumentujemy to zaświadczeniem od lekarza ► Nie zostawiamy dzieciom żadnych lekarstw do samodzielnego stosowania w przedszkolu, nauczycielki także nie podają dzieciom leków ► Informujemy nauczycielki o alergiach pokarmowych dzieci ► Nie wchodzimy w butach do sal w przedszkolu ► W przypadku pozbawienia przez sąd praw rodzicielskich jednego z rodziców, informujemy dyrekcję i nauczycielki o postanowieniach sądu i przedstawiamy kopię stosownego dokumentu. ► W DOLINIE SMYKÓW JESTEŚMY JEDNĄ WIELKĄ RODZINĄ I CHĘTNIE ZE SOBĄ AKTYWNIE WSPÓŁPRACUJEMY.


Pobierz ppt "MISJA PRZEDSZKOLA: ► Realizujemy program adaptacyjny pt „ Mamo, Tato, chcę iść do przedszkola” dla nowych wychowanków, wprowadzając Rodziców i."

Podobne prezentacje


Reklamy Google