Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Walec jest to figura przestrzenna, która powstaje przez obrót prostokąta wokół jednego z boków. Walec jest to figura przestrzenna, która powstaje przez.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Walec jest to figura przestrzenna, która powstaje przez obrót prostokąta wokół jednego z boków. Walec jest to figura przestrzenna, która powstaje przez."— Zapis prezentacji:

1

2 Walec jest to figura przestrzenna, która powstaje przez obrót prostokąta wokół jednego z boków. Walec jest to figura przestrzenna, która powstaje przez obrót prostokąta wokół jednego z boków. S spodek wysokości rpromień podstawy wysokość oś obrotu

3 V – objętość walca, r – promień podstawy, H – wysokość.

4 Pb – pole powierzchni bocznej Pc – pole powierzchni całkowitej r – promień podstawy H – wysokość walca

5

6

7 α Stożkiem nazywamy bryłę obrotową powstałą przez obrót trójkąta prostokątnego dookoła prostej zawierającej jedną z przyprostokątnych. Stożkiem nazywamy bryłę obrotową powstałą przez obrót trójkąta prostokątnego dookoła prostej zawierającej jedną z przyprostokątnych. H oś obrotu kąt rozwarcia stożka tworząca wysokość promień podstawy spodek wysokości r S podstawa

8 V – objętość stożka, r – promień podstawy, H – wysokość.

9 Pb – pole powierzchni bocznej, Pc – pole powierzchni całkowitej, r – promień podstawy, H – wysokość stożka, l – tworząca stożka.

10

11

12 r Kula jest bryłą obrotową powstałą przez obrót koła lub półkola dookoła prostej, w której zawarta jest jego średnica.

13 r V – objętość kuli, r – promień kuli.

14 Sfera jest bryłą obrotową powstałą przez obrót półokręgu dookoła prostej, w której zawarta jest średnica tego półokręgu.

15 P – pole sfery, R – promień sfery.

16 Każdy niepusty przekrój kuli jest kołem lub punktem.

17 Odcinkiem kuli nazywamy każdą z dwóch części kuli, na które dzieli tę kulę płaszczyzna przechodząca przez jej wnętrze wraz z przekrojem kuli tą płaszczyzną. Płaszczyzna ta dzieli sferę na dwie części zwane czaszami kuli.

18 Koniec Autor: Karina Kołbuś


Pobierz ppt "Walec jest to figura przestrzenna, która powstaje przez obrót prostokąta wokół jednego z boków. Walec jest to figura przestrzenna, która powstaje przez."

Podobne prezentacje


Reklamy Google