Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonała: Kinga Sak. 1. Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić. 2. Od chwili kiedy już mówił do czasów wynalezienia elektryczności. 3. Od elektryczności.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonała: Kinga Sak. 1. Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić. 2. Od chwili kiedy już mówił do czasów wynalezienia elektryczności. 3. Od elektryczności."— Zapis prezentacji:

1 Wykonała: Kinga Sak

2 1. Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić. 2. Od chwili kiedy już mówił do czasów wynalezienia elektryczności. 3. Od elektryczności do czasów komputerów. 4. Komputery i czasy współczesne.

3 Przez tysiące lat obowiązywała prosta reguła: chcesz się czegoś dowiedzieć, musisz spotkać się z innymi ludźmi. Ważne informacje, w przeciwieństwie do plotek, rozpowszechniane były więc wolno. Próbowano temu zaradzić na różne sposoby: niektóre ludy pierwotne wykorzystywały sygnały dymne i bębny oraz symbole malowane na ścianach jaskiń, a na odległość bliską komunikowali się za pomocą gestów, mimiki twarzy. W 150 r. p.n.e. Grecy, a później również Rzymianie wykorzystywali do komunikacji system wież, na których palono ogniska.

4 Dawniej list szedł do odbiorcy tygodniami. Obecnie wiadomości wysyłane są błyskawicznie, a dzięki urządzeniom mobilnym można odbierać je w dowolnym miejscu i o każdej porze. Natomiast Inkowie posyłali gońców, a Egipcjanie hodowali gołębie pocztowe, aby przekazać jakieś ważne informacje. To usprawniło komunikację.

5

6

7

8

9

10


Pobierz ppt "Wykonała: Kinga Sak. 1. Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić. 2. Od chwili kiedy już mówił do czasów wynalezienia elektryczności. 3. Od elektryczności."

Podobne prezentacje


Reklamy Google